Doprava při nákupu nad 2 000Kč ZDARMA

Způsoby využití konopí

Rostlina konopí má pro blahodárné účinky dlouhou řadu možností využití. Zjistěte, kde všude si najde svoje uplatnění díky svým blahodárným vlastnostem.

Způsoby využití konopí

Objevte kouzlo léčivého a blahodárně působícího konopí. Možná vás překvapí, k jakým různým účelům se tato rostlina dá využít. Konopí lidem pomáhá už od dávných dob, a to v mnoha oblastech. Kromě toho, že přispívá zdravý, našlo si svoje uplatnění také v textilním průmyslu. Pro své blahodárné účinky na lidské zdraví se dá využít vnějším i vnitřním způsobem.

Využití konopí v kosmetice

Konopí je oblíbené pro zevní použití. Lze ho tak najít v nejrůznějších kosmetických produktech, jako jsou třeba mastičky, tinktury, odvary a podobně. Ty působí blahodárně na pokožku trpící na vyrážky, ekzémy, lupénku apod. Vhodné jsou i na opruzeniny u kojenců.

Vnitřní použití konopí

Sušené květy pak lze konzumovat v podobě čajů nebo sušeného prášku či extrakt vyrobený z výtažků z pryskyřice.

Využití konopí v textilním průmyslu

Konopí jako tkanina se v textilním průmyslu využívalo ještě dávno před bavlnou. Kromě oblečení lze konopí využít dokonce i k výrobě obuvi. Oproti bavlně se konopí vyznačuje svojí pevností a vysokou pružností. Je z něj tak možné utkat tenčí a pevnější látku, než je tomu v případě použití bavlny. Konopné tkaniny jsou také typické vyšším leskem, chladivým efektem a 100 % ochranou vůči UV záření. Oblečení z konopí je dokonce i odolné vůči napadení moly.