Doprava při nákupu nad 2 000Kč ZDARMA

Synergie látek v konopí

Různé látky obsažené v konopí se společně podílejí na komplexu jeho blahodárných účinků? Funkce synergie vysvětluje výsledný efekt daných účinků kanabinoidů.

Synergie látek v konopí

Co má za výsledek pozitivní účinky rostliny konopí? Jsou to kombinace různých druhů látek a jejich společná synergie, které stojí za tím, že je konopí rostlinou vychvalovanou pro dlouhou řadu svých zdravotních benefitů a přínosů pro člověka. Ať už je konopí využíváno k léčebným nebo rekreačním účelům, bez jeho součástí jako jsou látky zvané kanabinoidy (THC, CBD, CBN nebo CBC) a terpeny (vonné silice) by to zkrátka nešlo. Účinek známých kanabinoidů má opravdovou sílu jedině v případě, že jsou podávány společně s terpeny. Tato synergie je pro výsledný efekt velmi důležitá. Jedná se o vzájemný efekt pozitivního ovlivňování účinků. Kanabinoidy obsažené v konopí tak společně reagují s terpeny. Společně tak umožňují například lepší vstřebávání látek a silnější účinek. Stojí také za tlumením psychoaktivních účinků THC.

Kanabinoidy jako jeden z hlavních tvůrců pozitivních účinků

Kanabinoidy jsou jedním z hlavních tvůrců pozitivních účinků konopí. Jsou skupinou látek, které se, co se rostlin týče, nachází pouze v konopí. Mezi ty nejznámější se řadí tetrahydrokanabinol (THC), kanabidiol (CBD), kanabigerol (CBG) nebo kanabinol (CBN).

Bez terpenů by to nešlo

Terpeny jsou látky stojící za typickou vůní konopí. Na základě dané konkrétní vůně pak lze odvodit i specifické účinky této rostliny. Konopné terpeny jako hlavní složka éterických olejů v konopí společně s kanabinoidy utváří synergický účinek, což má za výsledek výraznější léčebný efekt ve srovnání s léčbou každou z látek zvlášť.

Výsledkem jsou benefity

Výsledkem synergie kanabionoidů a terpenů obsažených v konopí je dlouhá řada přínosů pro lidské zdraví. Mezi ty nevýznamnější se řadí zlepšení kvality spánku, snížení  úzkostí a další.