Doprava při nákupu nad 2 000Kč ZDARMA

Proč pít konopný čaj

Jestliže vyměníte večerní šálek kávy za konopný čaj, navodíte si příjemnou relaxační náladu. Váš organismus se zbaví stresu a nahromaděných toxických látek.

Proč pít konopný čaj

V případě, že nás trápí nespavost nebo podrážděnost vinou nadměrného stresu, měli bychom nejprve hledat pomoc v přírodě. V mnoha případech totiž zcela zbytečně saháme po lécích, které nám mohou způsobit například závislost. A to především v případě, kdy svůj problém nekonzultujeme s lékařem, ale poradíme se pouze s internetem.

  • Jestliže chceme svůj organismus vhodným způsobem uklidnit a naučit se relaxovat, pak je k dispozici některý druh čaje.

Je totiž známá věc, že mnoho lidí prostě neumí „vypnout“ a odpočívat. Jedním k produktů, který vám může účinně pomoci navodit si klidový režim, je konopný čaj. Používá se při stresu, neklidu nebo prostě pro možnost uvolnění po náročném dni.

  • Čaj v žádném případě nebude působit omamně, takže se nemusíte obávat žádných vedlejších účinků v podobě „rauše“.

  • Obsah THC, který tyto stavy způsobuje, je natolik mizivý, že nemá na lidský organismus prakticky žádný vliv.

Flavonoidy a terpeny

V konopném čaji je obsažena nejen látka CBD, která má právě za úkol zklidnit vaši mysl a v organismu navodit tu pravou pohodu, ale také tu najdete celou řadu vitamínů, minerálů, flavonoidů a terpenů.

  • Flavonoidy jsou pro náš organismus velice důležité zejména proto, že jsou významnými antioxidanty.

Antioxidanty potřebuje naše tělo především ve stresovém období a také při špatných stravovacích návycích. Konzumace CBD čaje vám tedy může pomoci vyplavit z těla nebezpečné škodliviny. Další zmíněnou a méně známou látkou jsou terpeny.

  • Terpeny jsou přírodní sloučeniny, které dodávají rostlině specifickou vůni.

Nenacházejí se tedy pouze v konopí, ale v podstatě v každé rostlině. Některé terpeny vznikly jako ochrana samotné rostliny proti některému druhu stresu nebo jako obrana proti predátorům.

  • V konopí jsou všechny tyto složky dokonale vyvážené, a proto mohou poskytovat účinnou pomoc při stresu lidského organismu.