Doprava při nákupu nad 2 000Kč ZDARMA

Kanabinol CBN

Kanabinol, známý také pod zkratkou CBN je látka obsažená v rostlině konopí. I přesto, že je méně známá, zaslouží si pozornost pro svoje účinky.

Kanabinol cbn

Kanabinol se řadí mezi látky, konkrétně organické sloučeniny, obsažené v konopí – tzv. kanabinoidy. CBN se řadí konkrétně mezi tzv. fytokanabinoidy vyznačující se velkým potenciálem co do pozitivních vlivů na lidský organismus. Narozdíl od THC nemá takový psychoaktivní efekt, takže si jeho zdravotních benefitů můžete užívat opravdu naplno. Podle některých studií je zde úplná absence psychoaktivních účinků, podle jiných zase nějaké mírné psychoaktivní účinky má.

S THC má ovšem kanabinol něco společného. Vzniká totiž jeho postupnou degradací z důvodu přístupu kyslíku. V podstatě je to tedy tak, že když THC je vystaveno vzduchu a dochází k jeho stárnutí, nastává čas pro vznik CBN. Jeho koncentrace v konopí je nižší.

Jak CBN v těle funguje

Tak jako se THC váže na receptory v mozku, u CBD je tomu jinak. Tato látka má totiž sedativní účinky, které bývají ještě více zesíleny spolu s THC. Interakce CBN v těle tak probíhají například v trávicím traktu, pokožce nebo imunitním systému.

Účinky CBN

  • navození pocitu ospalosti

  • zlepšení usínání

  • aktivuje imunitní systém

Vědecké studie zabývající se vlivem CBN na člověka

Vědecké studie týkající se vlivu kanabinolu na člověka jsou teprve v začátcích. I přesto se ovšem tato látka obsažená v konopí jeví velice slibně.

Způsoby užívání CBN

Chcete vyzkoušet kanabinol a pátráte po možnostech a způsobech jeho užívání? Setkat se můžete s podobou jako je CBN olej nebo CBN krystaly. Najdete ho ovšem i v různých kosmetických produktech jako jsou masti a podobně.

Olej se jednoduše dávkuje pomocí kapátka na / pod jazyk. Masti se pak aplikují lokálně na konkrétní místo.